Türkçe
English
German
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedir

Kataloglarımız

Firmamızın kataloglarımız incelemişmiydiniz ?

Hemen İncele
Image

Ortak Eğitim Üniversitesi, Almanya'nın devlet tarafından tanınan en büyük ortak eğitim üniversitesi! Almanya genelinde on bir kampüste ikili iş-çalışma lisans programları sunuyoruz.

Almanya'da ikili iş-çalışma programları hem öğrenciler hem de işverenler arasında giderek daha popüler hale geliyor. Öğrenciler aynı zamanda lisans eğitimi alırken bir şirkette çalışırlar. Bu, öğrenimleri sırasında değerli iş deneyimi kazandıkları ve dolayısıyla rekabetçi Alman iş piyasasında mükemmel istihdam fırsatlarına sahip oldukları anlamına gelir.

Iba'nın eğitim programları, öğrencileri öğrenim süreleri boyunca stajyer / çırak olarak istihdam eden onaylı şirketler / kuruluşlar ile ortaklaşa verilmektedir. iba, 40 saatlik bir çalışma haftasına dayalı bir 'haftaya bölünmüş' çalışma modeli uygular: öğrenciler haftada yaklaşık 20 saat çalışarak (temas süresi ve kendi kendine çalışma) ve bir ortakta iş temelli öğrenimde 16-20 saat harcarlar. Mezun olduklarında, iba öğrencileri akademik ve pratik yeterliliğin ideal bir kombinasyonuna sahip olurlar.

iba, F + U şirketler grubunun bir parçasıdır. F+U, eğitim sektöründe 40 yılı aşkın deneyime sahiptir ve okullar, dil okulları, meslek yüksekokulları ve üniversiteler işletmektedir.

Uluslararası başvuru sahiplerimiz için, kabul süreci boyunca danışmanlık ve bir ortak şirket bulma konusunda yardım da dahil olmak üzere yoğun destek sağlıyoruz. Uluslararası Ofisteki çalışma danışmanlarımız ve ekibimiz, uluslararası öğrencileri öğrenimleri boyunca destekler.

NEDEN IBA?

Almanya genelindeki büyük şehirlerde bulunan on bir kampüs arasından seçim yapın!

Yüksek düzeyde akademik ve idari destekten yararlanın

Sınıf temelli eğitim ile profesyonel eğitimi haftalık olarak birleştirin

Eğitiminiz sırasında paha biçilmez profesyonel deneyim kazanın ve mükemmel kariyer beklentileri ile işgücü piyasasında bir başlangıç ​​yapın

Öğrenim ücretleri genellikle ortak şirketiniz tarafından ödenir.

Öğrenirken kazanın - ortak şirketiniz normalde size aylık maaş öder

Hazırlık Programımız aracılığıyla eğitim programlarımıza girmeye hak kazanabilirsiniz - Studienkolleg gerekmez

İba'da eğitim alabileceğiniz bölümler ve kapsamları:

İşletme çalışmaları ve yönetim alanında iba, 14 uzmanlık ile ikili lisans programı İşletme Yönetimi sunmaktadır.

İşletme eğitimi, Almanya'daki en popüler lisans programlarından biridir ve bunun iyi bir nedeni vardır: İşletme diploması sizi çok çeşitli sektörlerde çok yönlü görevler için nitelendirir.

 

Entegre çalışma-çalışma programlarında İşletme (6 dönem) ve İşletme | Uluslararası Yönetim (7 yarıyıl) öğrencileri, modern yönetimin ilkeleri ve uygulamaları hakkında derinlemesine bilgi ve eleştirel anlayış ile birlikte bu ilkeleri gerçek hayattaki iş bağlamlarında uygulama becerisi kazanırlar. 7 dönemlik programa kayıtlı öğrenciler İşletme | Uluslararası Yönetim ayrıca, İngilizce veya İspanyolca konuşulan ülkelere odaklanarak kültürlerarası yönetim yetkinliğini geliştirir.

Ders içeriği pazarlama, ekonomi ve kontrolden finansmana, işletme matematiğine ve hukuka kadar uzanmaktadır. Akademik modüller, yabancı dil öğretimi, liderlik becerileri ve diğer temel niteliklerle desteklenir.

Öğrenciler aşağıdaki uzmanlıklardan birini seçer:

Otel ve Turizm İşletmeciliği

Yiyecek, İçecek ve Mutfak Yönetimi

Etkinlik, Fuar ve Kongre Yönetimi

Pazarlama ve Dijital Medya

Spor Yönetimi

Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi

Finansal hizmetler

İnsan kaynakları yönetimi

Vergilendirme ve Denetim

Sağlık Yönetimi

Gayrimenkul Yönetimi

Dijitalleştirme ve Yönetim

Satış Yönetimi

Kalite ve Sürdürülebilirlik Yönetimi *

Öğrenciler oteller, pazarlama ajansları, spor kulüpleri, sigorta şirketleri, emlak komisyoncuları ve daha pek çok ortak şirkette çalışabilirler.

Derece

Bachelor of Arts (BA)

(IHK (Alman Sanayi ve Ticaret Odası) sınavı belirli koşullar altında mümkündür)

Sosyal Pedagoji ve Yönetim (7 yarıyıl) ve Sosyal Pedagoji, Yönetim ve İşletme Koçluğu (8 yarıyıl) iş-çalışma programlarındaki öğrenciler, sosyal yardım kurum ve kuruluşlarında çalışmak üzere eğitim alırlar. Ayrıca bu kurumları nasıl yöneteceklerini öğrenirler ve böylece kariyerlerinin başlarında yönetim pozisyonlarına ilerleyebilirler.

 

Sosyal Pedagoji, Yönetim ve İşletme Koçluğu programında öğrenciler ayrıca Danışmanlık, Danışmanlık v Değişim Yönetimi konularında uzmanlaşan İşletme Koçları olarak çalışmak üzere eğitim alırlar.

Öğrenciler, çeşitli sosyal alanlardaki (çocuk bakımı, gençlik refahı hizmetleri, sosyal danışmanlık, psikolojik bakım ve daha birçok) Sosyal Hizmetler ve kurumlar gibi ortak şirketlerde çalışırlar.

Derece: Bachelor of Arts (BA)

Ek nitelik: devlet onaylı Sosyal Pedagog / Sosyal Hizmet Görevlisi olarak mesleki nitelik

Sosyal Pedagoji, Yönetim ve İş Koçluğu programı öğrencileri için ek yeterlilik: Alman Federal Yönetici Koçluğu Derneği (DBVC e.V.) tarafından tanınan "Genç Koç"

Fizyoterapi

Fizyoterapistler fiziksel aktivite, sağlık ve rehabilitasyon konusunda uzmandır ve fiziksel güçlükleri olan bir dizi hastaya sağlıklarını ve yaşam kalitelerini iyileştirmeleri için yardımcı olur. Bu programın mezunları, hastaneler, klinikler, tıbbi uygulamalar, bakım evleri vb. gibi sağlık sisteminin çeşitli alanlarında çalışabilirler. Ayrıca idari veya yönetim işlevlerini üstlenebilir veya öğretim ve araştırma yapabilirler. Program, işletme ve yönetim temellerini bütünleştirdiği için, mezunlar kendi fizyoterapi uygulamalarını kurmak için iyi bir konumdadır.

Derece: Lisans Derecesi (B.Sc.) artı F + U Fizyoterapi Okulu'ndan devlet tarafından tanınan fizyoterapist olarak mesleki yeterlilik

Başlangıç ​​tarihi: 1 Ekim

Programın Süresi: 8 yarıyıl (4 yıl)

Çalışma merkezleri: Darmstadt, Heidelberg (Darmstadt'ta 7 + 8. dönem)

Uygulamalı Terapötik Çalışmalar - Ergoterapi

Öğrenciler, Ergoterapist olarak çalışmak ve sağlığı, esenliği ve tatmin edici bir yaşam tarzını teşvik ederek insanların günlük yaşamlarında güçlendirilmesine odaklanmak için eğitim alırlar.Bu programın mezunları, hastaneler gibi sağlık sisteminin çeşitli alanlarında çalışabilirler. , klinikler, rehabilitasyon merkezleri, tıbbi uygulamalar, bakım evleri vb. Ayrıca idari veya yönetim işlevlerini üstlenebilirler veya öğretim ve araştırmaya girebilirler. Program, işletme ve yönetim temellerini bütünleştirdiği için, mezunlar kendi mesleki terapi uygulamalarını kurmak için iyi bir konumdadır.

Derece: Lisans Derecesi (B.Sc.) artı F + U Mesleki Terapi Okulu'ndan devlet tarafından tanınan Ergoterapist olarak mesleki yeterlilik

Başlangıç ​​tarihi: 1 Ekim

Programın Süresi: 8 yarıyıl (4 yıl)

Eğitim merkezleri: Darmstadt

Mühendislik Yönetimi

İşin artan karmaşıklığı, özel görevler üstlenmenin yanı sıra bütünleştirici bir rol üstlenen ve iş kararları verirken tüm şirketi göz önünde bulunduran karar vericiler ve yöneticiler gerektirir. Bu arayüz işlevi, hem teknik hem de ticari kurumsal süreçlerin anlaşılmasını gerektirir. Çift Lisans derecesi programı Mühendislik ve Yönetim, elektrik ve makine mühendisliği, doğa bilimleri ve işletme alanlarından gelen içeriği birleştirir. Bu disiplinler arası arka plan ile endüstri mühendisleri, mühendislik sorunları için stratejik çözümler belirler ve bunları sağlam iş karar alma süreçlerine entegre eder. Teknoloji ve işin arayüzünde çalışan mühendis, nitelikli teknik ve ticari bilginin gerekli olduğu her yerde istihdam edilebilir.

Mekatronikte Uzmanlaşma (Sistem Mühendisliği)

Küresel ekonomik ağ oluşturma, hızlı hareket eden ürün yaşam döngüleri ve artan rekabet baskısı, uluslararası iş yaşamını karakterize eder. Teknik sistemler de giderek daha karmaşık hale gelmekte ve birçok mekanik, elektronik ve bilgi teknolojisi bileşeninden oluşmaktadır. Bu sistemlerin ve ilgili süreçlerin geliştirilmesi, üretimi ve kullanımı, makine mühendisliği, elektrik mühendisliği/elektronik ve bilgisayar bilimi mühendislik alanlarını uygulamak için disiplinler arası bilgi gerektirir.

Mekatronik mühendisleri bütünsel düşünür ve sistemle ilgili tüm alanları dikkate alarak kararlar alır. Ekonomik ilişkileri anlamaları ve süreçleri tasarlama yetenekleri ile kapsamlı teknik sistemlerin verimli ve başarılı tasarımı için gerekli yetkinliğe sahiptirler.

Mekatronik (Sistem Mühendisliği) odaklı çift lisans programı Mühendislik ve Yönetim öğrencileri, makine mühendisliği, elektrik mühendisliği / elektronik ve bilgisayar bilimi alanlarında teknik bilgi öğrenirler. Ayrıca, karmaşık teknik sistemlerin tasarımında yönetim alanındaki bilgileri uygulayabilecek ve yönetim görevleri ve projelerin yönetimi için yumuşak beceriler kazanabileceklerdir.

İkili eğitim programından sonra kariyer fırsatları

Geliştirme ve müşteriler gibi uzman departmanlar arasındaki arayüzde çalışarak teknik olarak zorlu projelerin yönetimi

Müşteri gereksinimlerinin analitik olarak anlaşılması, karmaşık teknik sistemlerin modellenmesi, simülasyonu ve optimizasyonu

Ticari ve ekonomik faktörleri dikkate alarak kapsamlı montajların ve teknik sistemlerin geliştirilmesi ve tasarımının yanı sıra belgelenmesi ve değerlendirilmesi

Karmaşık teknik sistemlerin ve ürünlerin kontrolü, izlenmesi ve bakımının yanı sıra satış yönetimi.

Süreç Yönetiminde Uzmanlaşma

Süreç yönetiminde uzmanlaşmış mühendisler, karmaşık teknik sistemleri bütünsel olarak anlayabilir, teknik prosedürleri ve süreçleri işletme yönetimi açısından analiz edebilir ve bunları maliyetler açısından optimize edebilir. Küresel ekonomik ağ oluşturma, her zamankinden daha kısa ürün yaşam döngüleri ve artan uluslararası rekabet baskısı zamanlarında, bu, kurumsal başarı için merkezi bir öneme sahiptir.

Süreç Yönetimi uzmanlığı ile Mühendislik ve Yönetim çift lisans programında, bilgisayar bilimi ve elektrik mühendisliği ile desteklenen makine mühendisliği ve işletme alanlarında kapsamlı bir eğitim verilmektedir. Otomasyon teknolojisi, endüstri mühendisliği, süreç ve üretim simülasyonunun yanı sıra tedarik zinciri yönetimi ve sosyal becerilerdeki kurslarla birlikte, teknik uzmanlıktan genel ve proje yönetimine kadar uzanan geniş bir profesyonel yelpaze için ön koşullar yaratılır.

İkili eğitim programından sonra kariyer fırsatları:

Teknik ekipman ve ürünlerin geliştirme, üretim ve bakım yönetimi

Teknik satış yönetimi ve pazarlama

Üretim tesislerinde kalite ve tedarik zinciri yönetimi

Üretim süreçlerinin analizi, tanımı, optimizasyonu, simülasyonu ve uygulanması

Üretim ve operasyon yönetimi ve danışmanlığı

Teknik departmanların yönetimi

Derece: Mühendislik Lisans (B. Müh.)

 

Ücretler ve Finansman

Öğrenim ücretleri

Programa bağlı olarak, öğrenim ücretleri değişiklik gösterir ve genellikle öğrencinin çalıştığı ortak şirket tarafından ödenir. Sınav ücreti yoktur. Uluslararası öğrenciler, Hessen Yüksek Öğrenim, Araştırma ve Sanat Bakanlığı tarafından yüksek öğrenim giriş yeterliliklerinin değerlendirilmesi için 200 € kayıt ücreti öderler.

İşletme (uluslararası öğrenciler için): Aylık 620 €

İşletme Yönetimi w / Kültürlerarası Beceriler: Aylık 620 €

Mühendislik ve Yönetim (uluslararası öğrenciler için): Aylık 620 €

Sosyal Pedagoji ve Yönetim: Aylık 590 €

Sosyal Pedagoji, Yönetim ve İşletme Koçluğu: Aylık 620 €

Fizyoterapi: 1-6. dönemler: 230 €; 7-8. Sömestr: 595 €

Uygulamalı Terapötik Çalışmalar: Dönem 1-6: 200 €; 7-8. Sömestr: 595 €

 

Tipik olarak, öğrencilere ortak şirketleri tarafından yaklaşık aylık maaş ödenir. Programa ve şirkete bağlı olarak ayda 200 € - 700 €. Fizyoterapi ve Uygulamalı Terapötik Çalışmalara kayıtlı öğrenciler genellikle 1 ila 3 yıl öğrenim ücretlerini kendileri ödemek zorundadır; Son yılın öğrenim ücretleri genellikle ortak şirket tarafından ödenir.

Almanya'da yaşam maliyetleri

Almanya'daki yaşam maliyetleri, güçlü bölgesel farklılıklar olmasına rağmen, diğer Avrupa ülkelerine kıyasla nispeten düşüktür. Genel olarak, öğrencilerin kira, yemek, giyim ve ulaşım gibi yaşam giderlerini karşılamak için ayda yaklaşık 800 €'ya ihtiyacı vardır. Öğrenciler genellikle etkinlik ve kültürel mekanlarda (örn. sinema, müze, konserler, yüzme havuzları vb.) öğrenci kimliklerini gösterdiklerinde indirim alırlar.