Türkçe
English
German
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedir

Kataloglarımız

Firmamızın kataloglarımız incelemişmiydiniz ?

Hemen İncele
Image

Almanya'da dil okulu için konsolosluk tarafından dil eğitimi vizesi verilir. Dil eğitim vizesi ile Almanya'ya giden öğrencilerin yasal çalışma izni bulunmaz. Yoğun almanca kursları öğrencilerin dilini geliştirebilmeleri için çeşitli dil aktivite programları ile birlikte sunulmaktadır. Almanya'da birçok konaklama seçeneği mevcuttur.

Almanya'da aile yanında konaklamak Bavyera aile hayatını birinci elden tanımak için harika bir fırsattır. Ayrıca, ders dışındaki bir ortamda, mesela ailenizle akşam yemeği yerken, Almanca pratiği yapma imkanı da bulursunuz. Yurtdışında Almanca eğitimi almak isteyen öğrenciler için Almanya da pek çok dil okulu bulunmaktadır.

F+U ACADEMY OF LANGUAGES

Heidelberg: Almanya’ nın güneybatısında yer alır, Heidelberg Üniversitesi Almanya’ nın en köklü üniversitelerinden biridir. Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra müzeleri, tiyatroları ve pek çok uluslararası şirketin araştırma merkezlerinin bulunduğu bir bilim ve kültür merkezidir. Tüm şehirlerde olduğu gibi ulaşım ağı oldukça gelişmiştir ve ulaşım tramvay, otobüs, bisiklet ve taksi ile sağlanabilmektedir.
F+U Academy of Languages Heidelberg; Uzun yıllara dayanan tecrübesi ile Almanya’ nın en büyük dil okulları arasında yer almaktadır ve Avrupa’ nın en büyük TestDaf sınav merkezidir

F+U Diller Akademisi, üniversite kentinin tarihi merkezinde, Neckar'a birkaç metre uzaklıkta yer almaktadır. Okul binasından Heidelberg'in eski kentinin, kalenin ve Neckar vadisinin harika manzarasını seyredebilirsiniz.

F+U Academy of Languages, bugün Almanya'nın en büyük dil okullarından biridir. Heidelberg'deki dil kurslarına ve sınavlarına her yıl 10.000'den fazla dil öğrencisi ve sınav katılımcısı katılmaktadır. Almanca kurslarına katılanlar her yıl 100'den fazla ülkeden gelmektedir.

Uluslararası olması nedeniyle okul, dil öğrencilerine başka bir dil ve kültürden insanlarla tanışmak, yeni edindikleri dil becerilerini koridorlarda veya okulun mola atriyumunda veya birkaç kez sunulan kültürel ve sportif faaliyetler sırasında konuşmalarda derinleştirmek için eşsiz bir fırsat sunar.

Donanım: Modern donanımlı 70 sınıf, 50 PC’li 3 internet odası, ücretsiz wi-fi, kütüphane.
Sunulan programlar: Yoğun Kurs Almanca, Genel Almanca, TestDaf Hazırlığı, Almanca dersi ile birlikte farklı modül programları da alınabilmektedir.

Okulun konumu: Şehir merkezinde yer almaktadır. Heidelberg Üniversitesi’ ne oldukça yakındır.

Hauptstraße 1 (Darmstädter Hof-Centrum) D-69117 Heidelberg-Altstadt

 

Konaklama: Yaklaşık 500 odalı birkaç öğrenci yurdu, bir yatılı okul, apartmanlar, okula ait bir otel ve çok sayıda ev sahibi aile, dünyanın her yerinden gelen öğrenciler için yıl boyunca konaklama imkanı sunmaktadır.