Türkçe
English
German
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedir

Kataloglarımız

Firmamızın kataloglarımız incelemişmiydiniz ?

Hemen İncele
Image

Almanya'da dil okulu için konsolosluk tarafından dil eğitimi vizesi verilir. Dil eğitim vizesi ile Almanya'ya giden öğrencilerin yasal çalışma izni bulunmaz. Yoğun almanca kursları öğrencilerin dilini geliştirebilmeleri için çeşitli dil aktivite programları ile birlikte sunulmaktadır. Almanya'da birçok konaklama seçeneği mevcuttur.

Almanya'da aile yanında konaklamak Bavyera aile hayatını birinci elden tanımak için harika bir fırsattır. Ayrıca, ders dışındaki bir ortamda, mesela ailenizle akşam yemeği yerken, Almanca pratiği yapma imkanı da bulursunuz. Yurtdışında Almanca eğitimi almak isteyen öğrenciler için Almanya da pek çok dil okulu bulunmaktadır.

GERMAN LANGUAGE SCHOOL

GLS Berlin’de bağımsız bir okul olarak 1983 yılında kurulmuştur

GLS dil okulu 5 kez Almanya’da en iyi dil okulu olarak seçilmiştir. Ödüller her yıl Londra’da yapılan, yılın ve dünyanın en iyi dil okulunu seçen Study Travel dergisi tarafından verilmiştir. 2019 yılında Tokyo merkezli Ryugaku Journal, GLS'yi dünyadaki en iyi 10 dil okulundan biri olarak aday gösterdi. 

GLS dil okulu iki büyük oteli ve 16.000 metrekarelik kentsel kampüs alanı ile Almanya'nın tek dil okuludur. Kampüsteki tesisler Avrupa'da başka hiçbir ülkede yoktur:  Modern Alman yemekleri sunan 60 aydınlık derslik, bir restoran, 50 daire ve 72 otel odası bulunmaktadır.

Her yıl 60'tan fazla ülkeden 5000'den fazla yetişkin, Berlin'de GLS Almanca kurslarına katılıyor.  GLS aynı anda 600 öğrenciye kadar hizmet verebilmektedir. Bütün öğretmenler üniversiteyi iyi bir derecesi bitirmiştir alanında uzman kişilerdir.

Okulun restoranında ünlü Kastanienallee'ye bakan teras, film ve moda çekimleri için sıkça kullanılan bir yer olması nedeniyle 'oyuncu      seçmeleri yeri' olarak anılır.

Donanım: Modern donanımlı 60 sınıf, internet odası, ücretsiz wi-fi, kütüphane, kafeterya, restoran, otel, spor salonu, havuz
Sunulan programlar: Genel kurs, Yoğun kurs, iş Almancası, Pathway, Staj

Okulun konumu: GLS Alman Dil Okulu, Berlin'in tarihi merkezinde, havalı "Prenzlauer Berg"de yer almaktadır: II. Dünya Savaşı'ndan  sonra burada yaşayan birçok entelektüel ve sanatçısıyla Prenzlauer Berg, Berlin’in komünist kesiminde kalmıştır.                    Duvarın yıkılmasından sonra bölge hızla yükselmiş ve Berlin'deki trend bölge haline gelmiştir. Müze Adası veya Hackescher Markt gibi  Berlin'in öne çıkan bazı önemli noktaları GLS'ye yürüme mesafesindedir. 

https://goo.gl/maps/6LeGCNLP3WWfxsNR6

 

Konaklama: Kampüste apartmanlar (dil okulunun hemen arkasında ki bahçede). Otel konaklaması, okulun kampüsünde en muhteşem yapıdır. Ayrıca Berlin içerisinde okulun daha uygun konaklama imkanlarıda mevcuttur. Aile yanı, paylaşımlı dairelerde mevcuttur.