Türkçe
English
German
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedir

Kataloglarımız

Firmamızın kataloglarımız incelemişmiydiniz ?

Hemen İncele
Image

Almanya’da hemşirelik Ausbildung programı (mesleki eğitim programı) ile uygulanmaktadır. Adaylar 3 (üç)yıl süre ile okul ve staj eğitimlerini tamamlarlar.3 (üç) yıl 6 (altı) dönem sonunda 4600 saat teori ve pratik ders   alırlar. Uygulama stajlarını hastaneler ya da diğer sağlık hizmetlerinde 3(üç) yılda tamamlarlar.

Alman Denklik Yasasındaki genel kurallara ve zorunlu maddelere bağlı kalarak 16 + 1 eyalet kanunu bulunmaktadır. Her eyalet kendi denklik yasasına sahiptir. Denklik yasası eyaletlere göre farklı ek prosedürler içerebilir. Yasada  eyaletlere göre kolaylaştırıcı ek maddeler ya da dil seviyelerinde değişiklik bulunabilir.

Kimler Ausbildung eğitimine katılabilir?

Sağlık Meslek lisesinden 2016 sonrası mezunlar, ön lisans yaşlı bakım, hasta bakım mezunu, düz lise mezunu kişiler Almanya'da Ausbuilding (meslek eğitimi) yapabilirler.

Eğitime katılma koşulları nelerdir?

Öğrencilerin mezun durumda olmaları ve Türkiye'de B1 almanca dil yeterliliğini sağlamaları gerekmektedir.

Ausbildung eğitim süreci nasıl işler?

4600 saat üzerinden eğitim alacak 3 yılda 2800saati teorik ve pratik eğitim, eğitimin İlk yılında haftada bir ameliyathane, anestezi, fizyoterapi, hemşirelik hasta bakım yaşlı bakım 1700 de uygulama pratik alan dersleri özellikle 2. yıl hastane stajları teorik eğitimi ile paralel olarak devam ediyor. Eğitimin son yılında 4 gün staj 1 gün okul şeklinde eğitim devam eder. 3. yıldan sonra öğrenciler staj yaptıkları yerde çalışmaya başlayabiliyorlar.

Ausbildung eğitim sürecinde ücret alacakmıyım?

Öğrenciler eğitim sürelerince belirlenen ücretlerde burs alacaklardır.