Türkçe
English
German
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedir

Kataloglarımız

Firmamızın kataloglarımız incelemişmiydiniz ?

Hemen İncele
Image

 

Almanya ve Avusturya’da Almanca
Did, deutsch in deustchland (Almanya’da Almanca) anlamına gelir ve bu da yıl 1970’ten bu yana sloganı olmuştur. Sadece Yabancı Dil olarak Almanca öğretimine odaklı bir şirkettir.

Did deutsch-institut’ta yetişkinler, çocuklar ve gençler Almanca öğrenme ve Alman ve Avusturya kültürlerini keşfetme fırsatı yakalıyorlar

Berlin’de Almanca Kursları (14 -17 yaş ) ve (17 yaş üstü)
Başkent Berlin, 3,5 milyon nüfusuyla Almanya’nın en büyük kentidir. Enstitü Berlin’in merkezi konuma sahip Mitte bölgesindeki modern bir binada hizmet vermektedir. Birkaç dakika yürüyerek ya da kısa bir tramvay yolculuğu yaparak okuldan şehir merkezine gidebilirsiniz. Üstelik sadece 15 dakikada ünlü Brandenburg Kapısına da ulaşabilirsiniz

 

Frankfurt’ta Almanca Kursları (14-17 yaş ) ve (17 yaş üstü)

Mainhattan’ın yarattığı benzersiz bir siluete sahip, Main Nehri üzerindeki bu kozmopolit şehir siyasi, kültürel ve ticari açıdan Almanya’da önemli bir yere sahiptir. Okul yeni lokasyonu canlı atmosferi ile  Bahnofsviertel’ de bulunmaktadır (tren istasyonu köşesi). Sadece bir kaç dakika uzakılıkta nehir kenarına dizilmiş ünlü müzeleri ziyaret edebilir (Museum Riverbank) ya da Almanya’nın en büyük alışveriş merkezi olan Zeil’ de vakit geçirebilirsiniz.

Hamburg’da Almanca Kursları (17 yaş üstü)

Almanya’nın ikinci büyük şehri olan Hamburg, limanı ve Elbphilharmonie gibi mutlaka görülmesi gereken yerleriyle ünlüdür. Enstitümüz, şehir merkezinde art deco mimarisine sahip tarihi bir ofis binası olan Esplanadebau’da bulunmaktadır. Alster Nehri ve Jungfernstieg gezinti alanı sadece birkaç adım uzağınızdadır.

Münih’te Almanca Kursları (14-17 yaş ) ve (17 yaş üstü)

Oktoberfest ve Englischer Garten (İngiliz Bahçesi) gibi çok sayıdaki ünlü etkinlikleri ve mekanlarıyla turistlerin gözdesi olan Münih, Almanya’nın en güzel şehirlerinden biridir. Meşhur Stachus’a (şehir meydanı) sadece birkaç dakika mesafede ve merkez tren istasyonunun hemen yakınında bulunan enstitü ulaşım oldukça kolaydır.

Augsburg'da Almanca Kursları

Bavyera’nın üçüncü büyük şehrinin kendine özgü bir cazibesi vardır: Burada hayat oldukça konforlu, keyifli ve sakindir. Augsburg merkezindeki güzel bir binada bulunan okul, tarihi şehir merkezine sadece birkaç dakika yürüme mesafesinde ve Münih’e 30 dakikalık bir tren yolculuğu uzaklığındadır.

 

Höchst Yaz Kampı (8-14 YAŞ)

Höchst Yaz Kampımız Frankfurt yakınlarındaki küçük bir sıradağ olan Odenwald’ın ortasındaki eski bir manastırda yer almakta olup etrafı ormanlar, yarı ahşap evler ve Ortaçağ’dan kalma kalelerle çevrilidir. Modern sınıflar ve konaklama tesislerinin yanı sıra kampüste geniş bir oditoryum ve boş zaman aktiviteleri için salonlar mevcuttur.

Oberwesel Yaz Kampı (12-16 YAŞ)

Yaz kampı Ortaçağ’dan kalma Schönburg Kalesinin hemen yanında, tabloları aratmayan güzellikteki Oberwesel’in Ren köyünün üst kısmında yer alıyor. Almanya’nın en meşhur nehrinin etrafı dağlarla çevrili dar bir vadiden kıvrılarak aktığı Orta Ren Vadisinden başka hiçbir yerde bu kadar çok Ortaçağ kale ve hisarı bulamazsınız.

Viyana Yaz Kampı (14-17 yaş)

Yurt Avusturya başkentinin merkezinde, Belvedere Sarayına sadece 15 dakika yürüme mesafesindedir. Bu saray şehrin en güzel ve meşhur yerlerinden biridir. Viyana merkez tren istasyonunun yanında yer alan yurdumuz Tuna Nehri üstündeki şehri ve civar yerleri hızla ve rahatça keşfetmeye başlamak için ideal bir noktadadır!

Köln'de Almanca Yaz Kursu (14 -17 yaş)

Ren Nehri üzerindeki Köln, Almanya’nın dördüncü büyük şehridir ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Alanı olan meşhur Köln Katedrali şehrin simge yapılarındandır. Ren yürüyüş yolunda arkadaşlarınızda vakit geçirebilir ve tarihi Eski Şehri, ünlü Ludwig Müzesini ve gözde Rheinauhafen bulvarını keşfedebilirsiniz.

Nürnberg'de Almanca Kursları (14-17 yaş)

Her köşesinde tarihi yansımaların olduğu Nürnberg, gençlerin Almanca öğrenmek için tercih edebileceği ideal yerdir. Weißgerbergasse yarı ahşap evleri ile ziyaretçilerini büyülerken Kaiserburg ise şehrin ikonik yapısı olarak dikkatleri üzerine çeker. Popüler mekanları sevenler kesinlikle Gostenhof bölgesine uğramalılar.

 

Genel Almanca Kursları

Standart Kurs:

Yaş grubu:
17 yaş ve üstü

 

Haftalık ders sayısı:
20 x 45 dakika

Yoğun Kurs:

Haftalık ders sayısı:
24 x 45 dakika

 

Premium Kurs:

Haftalık ders sayısı:
28 x 45 dakika

 

Sınıf mevcutları:
yaklaşık 10 - 15 öğrenci

 

TestDaF, telc veya Goethe sertifikaları için Hazırlık Kursları

Yaş grubu:
17 yaş ve üstü

 

Test Daf Hazırlık 

 

Haftalık ders sayısı:
20 x 45 dakika

 

Kurs seviyeleri:
B1 - C2

 

Telc Hazırlık

 

Haftalık ders sayısı:
5 x 45 dakika

 

Kurs seviyeleri:
B1 - C2

 

Goethe B2 + C1 Sınav Hazırlığı

Haftalık ders sayısı:
6 x 45 dakika
 
Kurs seviyeleri:
B2 - C2
 

Konaklama

Aile Yanında Konaklama

Aile yanında konaklama seçeneğini tercih eden katılımcılar hızla kendilerini ait hissedecekleri bir eve kavuşur ve yerel kültürü tanıma şansı bulur.

Uygun Merkezler: Berlin / Frankfurt / Hamburg / Münih

17 yaş üstü

Öğrenci Yurdu

Merkezi konumlardaki öğrenci yurtlarımızda özgürce kalabilirsiniz. Yurt adeta ihtiyaçlarınıza uygun ikinci eviniz olur.

Uygun Merkezler: Berlin / Frankfurt / Hamburg / Münih

18 yaş üstü

 

Gençlik Oteli

Merkezi konumlardaki gençlik otellerimizde tümüyle eşyalı, özel banyolu ve kahvaltı seçeneği olan tek kişilik ve çift kişilik odalar sunulur.

Uygun Merkezler: Berlin / Frankfurt / Hamburg / Münih

18 yaş üstü