Türkçe
English
German
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedir

 

  Almanca Dil Kurslarımız Berlin, Köln, Münih ve Konstanz Gölü'ndeki Radolfzell'de bulunmaktadır. Carl Duisberg Eğitim Merkezleri'nde dersler, hepsi üniversite diplomasına sahip deneyimli eğitmenler tarafından verilir. Derslerde, iletişim becerileri eğitimine büyük önem verilmektedir.

İncele

 

 GoAcademy! International House Düsseldorf, 1990'dan beri Avrupa'nın önde gelen dil okullarından biridir ve uluslararası dil sertifikaları için lisanslı bir sınav merkezidir.

İncele

Ortak Eğitim Üniversitesi, Almanya'nın devlet tarafından tanınan en büyük ortak eğitim üniversitesi! Almanya genelinde on bir kampüste ikili iş-çalışma lisans programları sunuyoruz.

Almanya'da ikili iş-çalışma programları hem öğrenciler hem de işverenler arasında giderek daha popüler hale geliyor. Öğrenciler aynı zamanda lisans eğitimi alırken bir şirkette çalışırlar. Bu, öğrenimleri sırasında değerli iş deneyimi kazandıkları ve dolayısıyla rekabetçi Alman iş piyasasında mükemmel istihdam fırsatlarına sahip oldukları anlamına gelir.

İncele

ANESTEZİ VE AMELİYATHANE TEKNİKERLİĞİ İÇİN DENKLİK YASASI

Türkiye’de Anestezi ve Ameliyathane teknikerliği için zorunlu eğitim liseden sonra olmak üzere 2 yıl 4 dönem olmak üzere ön lisans programı ile meslek eğitimi alırlar. Ancak Türkiye’de verilen eğitim ile Almanya’da verilen eğitimler arasında önemli farklar bulunmaktadır.

İncele

F+U Academy of Languages, üniversite kentinin tarihi merkezinde, Neckar'a birkaç metre uzaklıkta yer almaktadır. Okul binasındanHeidelberg'in eski kentinin, kalenin ve Neckar vadisinin harika manzarasını seyredebilirsiniz. Heidelberg'deki dil kurslarına ve sınavlarına her yıl 10.000'den fazla dil öğrencisi ve sınav katılımcısı katılmaktadır.

İncele

 

   

 GLS dil okulu 5 kez Almanya’da en iyi dil okulu olarak seçilmiştir. Ödüller her yıl Londra’da yapılan, yılın ve dünyanın en iyi dil okulunu seçen Study Travel dergisi tarafından   verilmiştir. 2019 yılında Tokyo merkezli Ryugaku Journal, GLS'yi dünyadaki en iyi 10 dil okulundan biri olarak aday gösterdi. 

 

 

 

 

   

 

   

 

 

 

İncele

Hekimler;

Alman Denklik yasasına göre en az B2 seviyesinde olmalıdır. Hastaneler ise B2 seviyesini Stajyerlik konumunda işlevsel görmemektedir. Denklik ön işlemleri için B2 seviye Almanya’ya geçişi sağlamaktadır.

C1 FSP (fachsprachprüfung) seviye dil yeterliliği Almanya’da asistan hekimlik için uygun bulunan dil yeterliliğidir...

 

İncele

Kimler Ausbildung eğitimine katılabilir?

Sağlık Meslek lisesinden 2016 sonrası mezunlar, ön lisans yaşlı bakım, hasta bakım mezunu, düz lise mezunu kişiler Almanya'da Ausbuilding (meslek eğitimi) yapabilirler.

İncele

Avantajları

İngilizce hazırlık fırsatları Düşük fiyatlı eğitim Eğitim alırken çalışma izni Mezuniyet sonrası, iş bulunabilmesi için ekstra oturum ve çalışma izni Düşük yaşam giderleri Konaklama ücreti, Letonya’da 85-220€, Aylık ulaşım bedeli, Letonya’da 16€, Yüksek kaliteli, AB içerisinde %100 akreditasyon ve Türkiye’de denklik ve tanınırlık sahibi üniversitelerde eğitim Avrupa’da en çok ikinci yabancı dil konuşma oranına sahip ülkelerde eğitim (Letonya %95.8) Schengen bölgesinde serbest dolaşım

İncele

ALMANYADA HEMŞİRELİK VE DENKLİK SÜRECİ

Almanya’da hemşirelik meslek eğitiminde 1700 saat uygulama eğitimi verilir. Bu 1700 saatlik uygulama eğitimi 2 yıllık deneyim ile uyumluluk sağladığı için adaylar otomatik denklik süreci ile denklik tamamlama sağlarlar.

 

İncele

Öğrenci vizesi, Dil okulu vizesi, Erasmus vizesi, Work and Travel vizesi, Turistik vize, Aile & Arkadaş Ziyaret vizesi gibi vize türlerinde danışmanlık hizmeti verilmektedir. Güncel vize bilgileri ve danışmanlık için bize ulaşabilirsiniz. 

İncele

Litvanya Genel Bilgiler

Litvanya Cumhuriyeti 16 Şubat 1918 yılında kuruldu. 1920 yılında beri diğer ülkeler tarafından tanınmasına rağmen Nazi Almanyası (1941-1945) ve Sovyet Rusya (1940-1941, 1945-1991) tarafından uzun süre işgal altında kaldı. SSCB’nin parçalanmasıyla birlikte 11 Mart 1990 yılında bağımsızlığını ilan etmesine rağmen 6 Eylül 1991 yılında bağımsızlığı tanındı. 2004 yılında da Avrupa Birliği’ne (EU) ve NATO’ya kabul edildi.

Temel Bilgiler

 

Toplam alan: 65,200 km2

Nüfus: 2 793 694

Başkent ve en büyük şehir: Vilnius, 544 386

Para birimi: Avro

Diller: Litvanca (resmi) %82, Rusça %8, Lehçe %5.6, diğer %4.4

Etnik köken / ırk: Litvan %84.1, Polonyalı %6.6, Rus %5.8, Belaruslu %1.2, Diğer %2.3

Dinler: Roma Katolik %77.2, Rus Ortodoks %4.1, Eski İnanç %0,8, Evanjelist Lutheran %0.6, Evanjelist Reformcu %0.2, diğer (Sünni Müslüman, Yahudi, Yunan Katolik ve Karaite dahil) %0.8, hiçbiri %16.1

Ulusal günler: Bağımsızlık günü deklerasyonu, 16 Şubat; Bağımsızlık günü, 11 Mart

Okuryazarlık oranı: %99.7

İncele


 

Münster'i deneyimleyin 300.000'den fazla nüfusu ile üniversite şehri, kuzey Vestfalya'nın en büyük şehri ve Almanya'nın en yaşanabilir şehirlerinden biridir. Biri Yüksek Almanca biliyor, bisiklete biniyor ve hayattan keyif alıyor. Gençler, şehir manzarasını tanımlar ve açık ve samimi atmosfere önemli ölçüde katkıda bulunur. Kiliseleri ve müzeleriyle 1200 yıllık şehrin pitoresk tarihi merkezi, modern mimariyle çekici bir tezat oluşturuyor. Şehir merkezini, parkları ve Aasee'yi çevreleyen gezinti sizi oyalanmaya davet ediyor. Eşitli kültürel etkinlikler (şehir festivalleri, müzik festivalleri, sanat sergileri, bit pazarları) ve aktif olma (spor) fırsatı şehri özel kılmaktadır. Dünyanın her yerinden ziyaretçiler merkezde alışveriş yapmayı veya eski şehirdeki bir bara veya restorana gitmeyi sever.

Trenle sadece birkaç saat içinde Düsseldorf, Köln, Bremen, Hamburg, Berlin veya Amsterdam'da olabilirsiniz. Münster, Dortmund, Düsseldorf, Köln/Bonn veya Frankfurt havalimanlarından Münster'e uçakla kolayca ulaşabilirsiniz.

 

KAPİTO DİL OKULU HAKKINDA

KAPITO Münster'de çalışıyor, çünkü burada Almanca aksansız konuşuluyor. Dil okulu ilkeyi takip eder: odak noktası öğrencidir. İlk günden nihai sertifikaya kadar Münster'deki konaklamanızın başarılı olmasını sağlıyor.

Donanım:Sınıfların çoğu klimalı olup max.11 sınıf, kafeterya, wi-fi, dinlenme alanı sahiptir.Kafeteryamızda kahvaltı ve öğle yemeği yiyebilir veya yakındaki makul fiyatlı çok sayıda restorandan birine gidebilirsiniz.

Sunulan Programlar: Yoğun Kurslar,Standart Kurslar,Özel Dersler,Yaz Kursları, Test Daf Kursları

Yoğun Almanca Kursları: 24 saat haftalık.

Standart Kurs:20 saat haftalık

Test Daf Kursu:3 x 10 ders Test Daf çalışmaları yapılır.

Konaklama:Aile Yanı konaklama mevcut.

Şehir ve Gezi Aktiviteleri:Kurs ücreti dahildir: Kültür Programları,Gezi Programları,Sinema,Müze Gezileri,Spor Aktiviteleri,Veda Partisi.

İncele

Did

 

Almanya ve Avusturya’da Almanca
Did, deutsch in deustchland (Almanya’da Almanca) anlamına gelir ve bu da yıl 1970’ten bu yana sloganı olmuştur. Sadece Yabancı Dil olarak Almanca öğretimine odaklı bir şirkettir.

Did deutsch-institut’ta yetişkinler, çocuklar ve gençler Almanca öğrenme ve Alman ve Avusturya kültürlerini keşfetme fırsatı yakalıyorlar.

 

Berlin’de Almanca Kursları (14 -17 yaş ) ve (17 yaş üstü)
Başkent Berlin, 3,5 milyon nüfusuyla Almanya’nın en büyük kentidir. Enstitü Berlin’in merkezi konuma sahip Mitte bölgesindeki modern bir binada hizmet vermektedir. Birkaç dakika yürüyerek ya da kısa bir tramvay yolculuğu yaparak okuldan şehir merkezine gidebilirsiniz. Üstelik sadece 15 dakikada ünlü Brandenburg Kapısına da ulaşabilirsiniz

Frankfurt’ta Almanca Kursları (14-17 yaş ) ve (17 yaş üstü)

Mainhattan’ın yarattığı benzersiz bir siluete sahip, Main Nehri üzerindeki bu kozmopolit şehir siyasi, kültürel ve ticari açıdan Almanya’da önemli bir yere sahiptir. Okul yeni lokasyonu canlı atmosferi ile  Bahnofsviertel’ de bulunmaktadır (tren istasyonu köşesi). Sadece bir kaç dakika uzakılıkta nehir kenarına dizilmiş ünlü müzeleri ziyaret edebilir (Museum Riverbank) ya da Almanya’nın en büyük alışveriş merkezi olan Zeil’ de vakit geçirebilirsiniz.

Hamburg’da Almanca Kursları (17 yaş üstü)

Almanya’nın ikinci büyük şehri olan Hamburg, limanı ve Elbphilharmonie gibi mutlaka görülmesi gereken yerleriyle ünlüdür. Enstitümüz, şehir merkezinde art deco mimarisine sahip tarihi bir ofis binası olan Esplanadebau’da bulunmaktadır. Alster Nehri ve Jungfernstieg gezinti alanı sadece birkaç adım uzağınızdadır.

 

Münih’te Almanca Kursları (14-17 yaş ) ve (17 yaş üstü)

Oktoberfest ve Englischer Garten (İngiliz Bahçesi) gibi çok sayıdaki ünlü etkinlikleri ve mekanlarıyla turistlerin gözdesi olan Münih, Almanya’nın en güzel şehirlerinden biridir. Meşhur Stachus’a (şehir meydanı) sadece birkaç dakika mesafede ve merkez tren istasyonunun hemen yakınında bulunan enstitü ulaşım oldukça kolaydır.

 

Augsburg'da Almanca Kursları

Bavyera’nın üçüncü büyük şehrinin kendine özgü bir cazibesi vardır: Burada hayat oldukça konforlu, keyifli ve sakindir. Augsburg merkezindeki güzel bir binada bulunan okul, tarihi şehir merkezine sadece birkaç dakika yürüme mesafesinde ve Münih’e 30 dakikalık bir tren yolculuğu uzaklığındadır.

 

Höchst Yaz Kampı (8-14 YAŞ)

Höchst Yaz Kampımız Frankfurt yakınlarındaki küçük bir sıradağ olan Odenwald’ın ortasındaki eski bir manastırda yer almakta olup etrafı ormanlar, yarı ahşap evler ve Ortaçağ’dan kalma kalelerle çevrilidir. Modern sınıflar ve konaklama tesislerinin yanı sıra kampüste geniş bir oditoryum ve boş zaman aktiviteleri için salonlar mevcuttur.

 

Oberwesel Yaz Kampı (12-16 YAŞ)

Yaz kampı Ortaçağ’dan kalma Schönburg Kalesinin hemen yanında, tabloları aratmayan güzellikteki Oberwesel’in Ren köyünün üst kısmında yer alıyor. Almanya’nın en meşhur nehrinin etrafı dağlarla çevrili dar bir vadiden kıvrılarak aktığı Orta Ren Vadisinden başka hiçbir yerde bu kadar çok Ortaçağ kale ve hisarı bulamazsınız.

 

Viyana Yaz Kampı (14-17 yaş)

Yurt Avusturya başkentinin merkezinde, Belvedere Sarayına sadece 15 dakika yürüme mesafesindedir. Bu saray şehrin en güzel ve meşhur yerlerinden biridir. Viyana merkez tren istasyonunun yanında yer alan yurdumuz Tuna Nehri üstündeki şehri ve civar yerleri hızla ve rahatça keşfetmeye başlamak için ideal bir noktadadır!

 

Köln'de Almanca Yaz Kursu (14 -17 yaş)

Ren Nehri üzerindeki Köln, Almanya’nın dördüncü büyük şehridir ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Alanı olan meşhur Köln Katedrali şehrin simge yapılarındandır. Ren yürüyüş yolunda arkadaşlarınızda vakit geçirebilir ve tarihi Eski Şehri, ünlü Ludwig Müzesini ve gözde Rheinauhafen bulvarını keşfedebilirsiniz.

 

Nürnberg'de Almanca Kursları (14-17 yaş)

Her köşesinde tarihi yansımaların olduğu Nürnberg, gençlerin Almanca öğrenmek için tercih edebileceği ideal yerdir. Weißgerbergasse yarı ahşap evleri ile ziyaretçilerini büyülerken Kaiserburg ise şehrin ikonik yapısı olarak dikkatleri üzerine çeker. Popüler mekanları sevenler kesinlikle Gostenhof bölgesine uğramalılar.

 

Genel Almanca Kursları

Standart Kurs:

Yaş grubu:
17 yaş ve üstü

 

 

Haftalık ders sayısı:
20 x 45 dakika

 

Yoğun Kurs:

Haftalık ders sayısı:
24 x 45 dakika

 

Premium Kurs:

Haftalık ders sayısı:
28 x 45 dakika

 

Sınıf mevcutları:
yaklaşık 10 - 15 öğrenci

 

 

İncele

Almanya Üniversitelerinin tam listesi iletişim bilgileri...

İncele